+420 272.650.587
Drobečková navigace

Hlavní stránka > Služby > Zabezpečení

Zabezpečení

ALTEA EVOLUTION LINE

ALTEA EVOLUTION LINE je ucelená řada zabezpečovacích systémů pro motorová vozidla s extrémně nízkou spotřebou proudu a s množstvím nových funkcí.

EVO 5 - Aktivní vyhledávací systém

ALTEA EVOLUTION LINE je ucelená řada zabezpečovacích systémů pro motorová vozidla s extrémně nízkou spotřebou proudu a s množstvím nových funkcí. Do této řady patří i EVO 5 - inteligentní, aktivní zabezpečovací systém. Autorizaci řidiče zajišťuje bezkontaktní identifikační karta. EVO 5 splňuje požadavky pojišťoven pro uplatnění slevy na pojistném (kategorie aktivní vyhledávací systémy).

Registruje:

  • neoprávněné použití vozidla
  • odtah vozidla (změnu polohy při vypnutém zapalování)
  • odpojení autobaterie
  • ztrátu autorizace během jízdy

Vozidlo střeží nonstop dispečink. O každém vyvolaném poplachu je navíc vyrozuměn uživatel SMS zprávou a může ho sám, opět formou SMS, odvolat. Pokud se tak nestane, je vzápětí kontaktován operátorem.

Standardem je automatická pravidelná kontrola funkčnosti systému, možnost zapojení funkce dálkového bezpečného zastavení, kterou je nutné objednat před instalací, a zjištění polohy vozu po celé Evropě.

On-line přenos dat na server službou GPRS v domácí GSM poskytuje nebývalý komfort při obsluze systému i při případném vyhledávání vozidla. Poplachy v roamingu systém odesílá formou SMS a data pro knihu jízd si instalovaná jednotka ukládá do paměti. Na server je odesílá po návratu do domácí sítě. Pouľité vozidlové jednotky umožňují i jednorázový přenos nashromážděných dat.

EVO 5 nabízí celou řadu uživatelských funkcí jak telefonem, tak na internetu. Oprávněný uživatel má k dispozici internetový profil na adrese http://evo.kdemamauto.cz s poslední polohou. Informace o poloze jsou nejen ve tvaru číselných souřadnic a zobrazením na mapě, ale jsou systémem navíc přeloženy do srozumitelné podoby - většinou přímo na konkrétní adresu. Po zadání správných přihlašovacích údajů se zobrazí stránka s příslušným vozidlem. Internetové rozhraní je možné vyzkoušet zadáním „demo“ do pole login i password.

K EVO 5 lze volitelně doobjednat plnohodnotnou knihu jízd s možností volby služební/soukromá jízda a umožňující export nasbíraných dat do formátu .csv pro MS Excel nebo pro přenos dat do SW aplikací, které po zpracování knihy jízd poskytují výstupy určené pro finanční úřady (např. Autologis). Díky přístupu přes Internet odpadá nutnost instalovat zvláštní SW a mapy na PC uživatele a data jsou po zadání správného přístupového hesla dostupná přes libovolné připojení.